Четверг, 27.02.2020, 22:52
Вы вошли как Гость | Группа "Гости"Приветствую Вас Гость | RSS


                                   Красноармейский центр социальной реабилитации  детей-инвалидов  "Милосердие"                                     

Каталог файлов

Главная » Файлы » нормативно-правовая база

Основні напрямки роботи
26.07.2013, 14:49

               Красноармійською міською радою згідно Ст..26,59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Ст..10,34 та 37 Закону України « Про реабілітацію інвалідів в Україні» був  створений у травні 2002 року центр  соціальної реабілітації дітей – інвалідів «Милосердя». І по теперішній час він здійснює роботу по реабілітації та  соціальній адаптації дітей   з обмеженими фізичними та розумовими можливостями віком від 2 до 18 років, які отримали статус інваліда і потребують реабілітаційних заходів за висновками лікувальних установ та індивідуальною реабілітаційною програмою. До участі в реабілітаційній програмі залучені  батьки як законні представники дитини – інваліда.     

              Основними напрямками роботи Центру є:

- СОЦІАЛЬНО-ОЗДОРОВЧІ ЗАХОДИ;

-  ВИЯВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК ІНДИВІДУАЛЬНИХ ЗДІБНОСТЕЙ ДИТИНИ;

-  ПЕДАГОГІЧНА КОРЕКЦІЯ;

-  НАВЧАЛЬНІ ІНДИВІДУАЛЬНІ ТА ГРУПОВІ ЗАНЯТТЯ;

-  АРТТЕРАПІЯ;    

 -  КАЗКОТЕРАПІЯ;  

-  ФОРМУВАННЯ НАВИЧОК МІЖОСОБИСТОГО СПІЛКУВАННЯ;

-  ОСВОЄННЯ НАВИЧОК САМООБСЛУГОВУВАННЯ;

-  ЛОГОПЕДИЧНА КОРЕКЦІЯ;

-  НАДАННЯ КОМП'ЮТЕРНИХ ЗНАНЬ;

-  РОЗВИТОК ФІЗИЧНИХ ЗДІБНОСТЕЙ;

-  ПСИХОЛОГІЧНА ДІПГНОСТИКА ОСОБИСТОСТІ ДИТИНИ – ІНВАЛІДА;

-  НАДАННЯ КОНСУЛЬТАТИВНОЇ ДОПОМОГИ СІМ'ЯМ, ЯКІ МАЮТЬ ДИТИНУ-ІНВАЛІДА.

          ВСІ РЕАБІЛІТАЦІЙНІ ПОСЛУГИ ЦЕНТРУ НАДАЮТЬСЯ БЕЗКОШТОВНО.  

           Керуючись  Наказом Міністерства соціальної політики України від 15.08.2013р. №505 «Про затвердження Типового положення про центр соціальної реабілітації дітей – інвалідів» основною формою надання послуг є курс реабілітації в рамках стандартного набора заходів. Тривалість курсу реабілітації приймається реабілітаційною комісією Центра. 

             Під час курсу реабілітації на заняттях з вчителем – реабілітологом  діти набувають навичок міжособистого спілкування, інтегруються у дитячий колектив та почувають себе частинкою суспільства. Сумісні заняття та ігри виховують у дітей навички дотримання певних правил та  дисципліни. Поліпшується загальний стан дітей, тактильна чутливість, підвищується розумова та фізична активність. Діти набувають комп’ютерних знань, розширяють кругозір, знайомляться  з природою рідного краю, розвивають грубу та дрібну моторику, а також поширюють навички з самообслуговування, які дають  впевненість у собі та збавляють від почуття залежності, що добре впливає   на психоемоційний стан дітей. За допомогою роботи психолога, що проводить діагностику особистості дитини – інваліда та визначає форми, методи та засоби реабілітації, у  дітей виявляються  індивідуальні здібності, які вдома не проявлялись або на них не звертали увагу. Логопед центру діагностує граматичну будову мови  дитини, стан артикуляційного апарату, вимову звуків, наявність учбових., господарсько – побутових навичок та навичок з самообслуговування. Тому заняття з логопедом якісно впливають на розвиток артикуляційного апарату,   поліпшують звуковимову та збагачують словниковий запас дітей.  

           Для розвитку та занять дітей розташований спортивно-тренажерний зал, працює комп’ютерна кімната. З березня 2013 року, дякуючи меценатам рідного міста, у вихованців центру з`явилася можливість побачити світ, доторкнутися до шедеврів світової музичної та живописної класики завдяки Інтернету. А скільки радощів доставляють дітям розвиваючі комп’ютерні ігри! Чудові та якісні зображення стали можливими завдяки проектору EPSON, що подарували вихованцям центру меценати м. Донецька на Міжнародний день захисту дітей. А також  від спонсорів центр отримав клавішний синтезатор BRAVIS, за допомогою якого проводяться заняття з логоритмики. Метою таких занять є розвиток активності дітей через синтез музики, рухів та мови. Музично – ритмічні рухи виконують релаксуючу функцію, допомагають добитися емоційної розрядки, зняти розумове навантаження і втому.

          Виробами  «Альма» обладнана ігрова кімната, де є «сухий» басейн, гральні лабіринти, надувний батут, сенсорні м’ячі і багато іншого навчального- грального обладнання , яке сприяє фізичному  та психологічному розвитку. Для занять та ігор на свіжому повітрі придворова   територія  облаштована  дитячим ігровим майданчиком        

          У центрі розташована «Сенсорна кімната» - кімната емоційного розвантаження. Її головна функція - привести в нормальний, гармонійний стан психіку дитини, налаштувати психіку на рівну, спокійну і продуктивну роботу.  

          Життя вихованців центру наповнене не тільки заняттями, а й цікавими зустрічами та розвагами, які стали можливими за активної участі друзів – меценатів. Вони організують поїздки до дельфінарію, відвідування циркових вистав та виставок екзотичних тварин.  

        Незважаючи на те, що чисельність дітей за період існування центру зросла від 16 до 21 особи, комфортні адаптовані умови, злагоджений механізм всього персоналу центру забезпечують виконання триєдиної задачі комплексної реабілітації, а саме: підвищення дитячої соціальної активності, відродження радості життя, вміння бути корисним сім’ї  та суспільству.

Категория: нормативно-правовая база | Добавил: Директор
Просмотров: 998 | Загрузок: 0 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входа
Поиск
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 62
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0